دانستنی ها

آموزش کامل تست باتری ماشین

اگر باطری خالی می‌کنید یا علائمی از باتری ماشینتان مشاهده می‌کنید که شما را نگران کرده است، در این مقاله همراه ما باشید.یکی از نکات مهم در نگهداری خودرو، تست باتری ماشین و سیستم برق خودرو به صورت منظم است.

اشتباه اکثر رانندگان این است که تنها زمانی تست باطری (باتری) یا تست سیستم برق ماشین را انجام می‌دهند که نشانه‌های ضعیف شدن یا خرابی آن‌ها نمایان شود یا باطری خالی کنند.

برای پیشگیری از خرابی سیستم برق و باتری ماشین بهتر آن است که تست باتری ماشین را دو بار در سال انجام داده و خطرات ناشی از خرابی باطری (باتری) و سیستم برق خودرو را کاهش دهید.

اولین سوال در مواجه با تست باطری این است که وقتی باطری (باتری) به طور کامل شارژ شد باید چه ولتاژی داشته باشد؟

باطری (باتری) کامل شارژ شده باید مقداری در حدود ۱۲.۶ ولت یا بیشتر داشته باشد. هنگامی که موتور اتومبیل روشن شد، این مقدار باید به مقداری بین ۱۳.۷ ولت تا ۱۴.۷ ولت برسد.

به دو روش ( با دستگاه تستر و بدون دستگاه تستر) می توانید باتری خودرو را تست کنید.

درصورتی که شما دستگاه مولتی متر (تستر) ندارید از روش زیر برای تست باتری ماشین استفاده کنید:

تست باتری ماشین بدون دستگاه

ابتدا ماشین را روشن کنید، دور موتور را بالا ببرید، سپس چراغ های جلوی اتومبیل را در حالت نوربالا قرار دهید. دور موتور را به حالت عادی بازگردانید.

در ادامه‌ی تست باتری ماشین در صورتی که لامپ‌های جلو کم‌نور بودند نشان دهنده این است که لامپ‌ها در حال خالی کردن باطری هستند و شارژ پایین باطری (باتری) ممکن است به دلیب نقص در آلترناتور دینام باشد.

اگر نور لامپ‌ها بیشتر از زمانی بود که دور موتور را زیاد کردید، می تواند نشانگر این باشد که دینام آلترناتور در حال تولید مقداری جریان است اما این مقدار اگر بیش از حد باشد سبب اُورشارژ (Over charge) و هدر رفت انرژی خواهد شد.

اگر شدت نور لامپ ها نرمال بود و نسبت به زمان افزایش دور موتور (در جا گاز دادن) تغییری نکرد، به احتمال زیاد عملکرد سیستم باطری (باتری)  شما درست و جواب تست باتری ماشین شما نرمال است.

اگر تست باتری ماشین را انجام دادید و نتیجه نرمال گرفتید اما همچنان باطری (باتری) ماشین شما دچار مشکل است و باطری (باتری) خالی می‌کنید احتمال دارد که ماشینتان دچار برق دزدی شده باشد. درمطلبی درباره برق دزدی ماشین و تست برق دزدی خودرو صحبت خواهیم کرد.

یکی دیگر از مواردی که ممکن است باعث نقص در سیستم باتری ماشین شده باشد دینام است. برای فهمیدن این موضوع باید دینام خودرو را تست کنیم. 

تست باتری ماشین با دستگاه تستر

باتری ماشین را می‌توان به دو روش، روی ماشین و خارج از ماشین تست کرد.

روش اول: تست باطری (تست باتری ) بیرون  از ماشین

ابتدا مانند قبل گیره‌ی قرمز را به قطب مثبت و گیره‌ی مشکی را به قطب منفی متصل می‌کنیم.

سپس دستگاه را روشن می‌کنیم.

از منوها گزینه‌ی مناسب را انتخاب کنید. حال ولتاژ دستگاه را مشاهده می‌کنید.

در حالت نرمال این عدد بسیار نزدیک به ۱۲.۶ ولت باید باشد.

روش دوم: تست باطری (تست باتری ) روی ماشین

ابتدا سوکت کوئل را – از سمت اولیه آن- یا رله‌ی دوبل را جدا می‌کنیم، تا درهنگام استارت زدن خودرو روشن نشود.

گیره‌های قرمز و مشکی را به ترتیب به قطب‌های مثبت و منفی متصل می‌کنیم.

دستگاه تستر را روشن کرده، وارد منو می‌شویم و گزینه‌های مربوط را انتخاب می‌کنیم. (چون با توجه به مدل‌های مختلف دستگاه ‌های تستر موجود برای تست باتری ماشین این گزینه ها متفاوت هستند، از نام بردن آن‌ها صرف نظر کردیم.)

از راننده یا نفر دومی بخواهید تا بخاری و نوربالای چراغ جلو را روشن کند.

حالا در دستگاه، گزینه تست باطری (باتری ) را انتخاب کنید.

از راننده یا نفر دوم بخواهید تا به مدت ۱۵ ثانیه و بدون توقف سوئیچ ماشین را در وضعیت استارت نگه دارد.

بعد از این پانزده ثانیه نتیجه تست روی دستگاه تست باتری (باطری ) نشان داده می‌شود. همچنین می‌توانید حداقل میزان ولتاژ باطری را نیز روی دستگاه مشاهده کنید.

یک نکته‌ی کاربردی: چنانچه پراپرهای مشکی و قرمز را در محل یکی از فیوزهای ماشین قرار دهید، جریان عبوری از فیوز در بخش آمپرمتر اندازه گیری می‌شود. از این تکنیک برای پیدا کردن نشتی جریان و برق دزدی ماشین هنگامی که کلیه‌ی مصرف کننده‌ها روی یک فیوز خاموش باشند می‌توان استفاده کرد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *